Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
31.05.2021

Oturma Odanızın Tarzına Eşsiz Dokunuşlar…

Oturma odası dekorasyonu yapmak oldukça önemlidir. Çünkü ev içindeki hayatımızın büyük bir çoğunluğu orada geçer. Oturma odasındaki eşyaların büyüklüğü, rengi, şekli gibi konular oldukça büyük önem arz eder. Siz de oturma odası takımları seçerken neler yapmalısınız ve nelere dikkate etmelisiniz gelin hep birlikte bakalım.

Oturma Odası İçin Açık Renkler Kullanın

Oturma odası dekorasyonu için mutlaka açık renkler kullanmaya çalışın. Bu odayı daha geniş ve ferah gösterecektir. Ayrıca hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz odada koyu renkler oldukça iç karartıcı olabilir. Bu yüzden açık renk seçmenizi tavsiye edebiliriz. Eğer duvarlarda renklilik ve hareket isterseniz de duvar kâğıtlarından yardım alabilirsiniz. Hem renkler ruhunuzu dinlendirebilir hem de hareketlik katabilir. Özellikle de uzun zamandır trend olan ve olmaya devam eden duvar kâğıtları, odanın atmosferini değiştiriyor. Modern dekorasyon stilinin eksik olmayan duvar kâğıdı yerine birbirinden farklı boya kullanarak aynı havayı yaratabilirsiniz.

Koltuk Takımı Seçerken Oldukça Dikkatli Olunmalı

Koltuk Takımı seçimi de oturma odası dekorasyonu için oldukça önemlidir. Koltuklar ne çok rahatsız ne de çok rahat olmalıdır. İkisinin ortasında bir koltuk seçimi oldukça mantıklı olacaktır. Koltuk çeşitleri oldukça fazladır. L, kanepe, çekyat gibi farklı seçenekleri bulunuyor. Tarzınıza göre size uygun takımı seçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise koltuk takımının odanın büyüklüğüne göre ayarlanmasıdır. Koltuk takımının televizyonun tam karşısında olmasına dikkat edin. Eğer televizyon kullanıyorsanız, bakacağınız açının sizi rahatsız etmemesi gerekir. İlerde sağlık sorunları ile karşılaşmamak için bunu dikkate almalısınız.

Eğlence Bölümü ve Dekorlarla Süsleyin

Oturma odası dekorasyonu yaparken, oda içerisinde kendinize eğlence bölümü oluşturabilirsiniz. Televizyon ve oyun konsolları bu bölgede yer almaktadır. Yine TV seçerken de odanıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Örneğin simsiyah bir odada gri bir televizyon göze çarpacaktır. Ancak açık renkli ya fa siyah bir odada siyah televizyon dikkat çekmez. TV ünitesi de aynı şekilde odanızla uyumlu olmalıdır. Özellikle de koltuk takımı ile eleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ünite üzerine dizilen biblolar, dekorlar ve fotoğraf çerçeveleri ile odaya farklı bir hava katabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.